Sposoby na optyczne powiększenie małej kuchni - Max Kuchnie
Sposoby na optyczne powiększenie małej kuchni - Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024/25 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Siedem skutecznych sposobów na optyczne...

Siedem skutecznych sposobów na optyczne powiększenie małej kuchni

Duża, przestronna kuchnia to marzenie każdej pani domu. Niestety, realia są takie, że większość społeczeństwa mieszka w blokach, gdzie pomieszczenia kuchenne pozostawiają wiele do życzenia. Są małe, ciasne, ciemne i mają nietypowe kształty. Mniejszy metraż nie musi nas ograniczać – możemy zastosować siedem trików, które optycznie powiększa naszą kuchnię. Jak to zrobić? Jak powiększyć małą kuchnię?

Na zdjęciu: Studio Mebli Deco Styl

• Jasne kolory

 

Jak wiadomo, jasne kolory odbijają światło i w ten sposób skutecznie powiększają pomieszczenie. Można zdecydować się na biel, odcienie beżu lub pastelowych, jasnych kolorów.

 

• Meble w połysku

Meble w wysokim połysku prezentują się fenomenalnie nie tylko w dużych kuchniach – świetnie sprawdzą się także w mniejszych pomieszczeniach. Optycznie powiększą małą kuchnię i nadadzą jej nowoczesności. Szczególnie polecane są meble akrylowe – mamy tutaj do czynienia z niezwykłą głębią koloru.

 

• Duże kafle i lustra

Mogłoby się wydawać, ze kafelki i ich rozmiar nie mają znaczenia – jednak jak się okazuje, jest zupełnie inaczej. Im większe płytki – tym lepiej – dodadzą one naszej kuchni przestrzeni. Podobnie będzie z lustrem – umieszczenie go na ścianie stworzy iluzję głębi i doda pomieszczeniu przestronności.

 

• Dobre oświetlenie

Jeśli mamy małą, ciasną kuchnię to tym bardziej powinniśmy zadbać o odpowiednie oświetlenie. W takiej kuchni najlepiej zrezygnować z żaluzji i zasłon – zabierają światło oraz zmniejszają pomieszczenie – lepiej wybrać lekkie firanki lub rolety. Warto doświetlić każdy kąt kuchennego wnętrza.

 

• Meble na wymiar i przesuwne drzwiczki

Do małej kuchni, najlepiej sprawdzą się meble robione przez stolarza na wymiar. Będą one dopasowane do pomieszczenia, co pozwoli na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Nie sprawdzą się tutaj meblościanki i gotowe szafki ze sklepów. Sprytnym zabiegiem na powiększenie kuchni jest zmniejszenie głębokości mebli. Zyskamy dodatkowe centymetry – nie tylko wizualnie, ale też praktycznie. Warto również zdecydować się na drzwiczki przesuwne – będą one wygodniejsze i będą zajmować o wiele mniej miejsca, niż tradycyjne.

 

• Zrezygnuj ze stołu

Jak wiadomo stół jest często centralnym miejscem w kuchni. Niestety – do małych pomieszczeń kuchennych czasem ciężko jest go zmieścić. Na szczęście nie musimy całkowicie z niego rezygnować – wystarczy tylko nieco zmienić jego formę. W małych kuchniach idealnie sprawdzi się stół w formie rozkładanego blatu. Wysuwamy go, gdy jest potrzebny, a w ciągu dnia nie zabiera nam miejsca i nie przeszkadza podczas gotowania.

 

• Unikaj kontrastów

Krzykliwe dodatki wyglądają świetnie – ale tylko w dużych, przestronnych kuchniach. W małych kuchennych pomieszczeniach powinniśmy ich unikać. Tutaj liczy się każdy detal i każdy wolny centymetr przestrzeni, dlatego warto wybierać dodatki, które będą funkcjonalne i przydadzą się podczas gotowania. Jeśli chodzi o kolorystykę – lepiej postawić na jednolite, jasne barwy.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Rozkładany stół – tak czy nie?


Stół jest nieodłącznym elementem naszej kuchni. To przy nim spędzamy czas z...

Zazdrostki do kuchni


Stworzenie efektownej aranżacji okiennej może stanowić nie lada wyzwanie. Warto bowiem...

Czas na gofry, czyli jak kupić dobrą gofrownicę?


Pyszne gofry – z bitą śmietaną i owocami, dżemem lub w wersji wytrawnej –...