Jak urządzić kuchnię w klasycznym stylu? - Max Kuchnie
Jak urządzić kuchnię w klasycznym stylu? - Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024/25 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Klasyczne wnętrze, czyli jak urządzić kuchnię...

Klasyczne wnętrze, czyli jak urządzić kuchnię tradycyjną?

Styl tradycyjny wciąż jest jednym z najpopularniejszych stylów w kuchni. Podstawowa paleta kolorów, duży blat roboczy i przestronny układ, tworzą piękne i wygodne wnętrze kuchenne, które sprzyja przygotowywaniu i spożywaniu posiłków. Wnętrza tradycyjne charakteryzują się przede wszystkim symetrią, harmonią i umiarem. Ich dużą zaletą jest uniwersalność, ponieważ nie poddają się upływowi czasu i nie przestają być modne. Jak więc urządzić kuchnię w stylu tradycyjnym? Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Na zdjęciu: Studio Mebli Vigo

Neutralna paleta kolorów


Nowoczesne wnętrza kuchenne koncentrują się na chłodnych lub wyrazistych kolorach, które zwiększają przestrzeń i podkreślają styl kuchni. Tymczasem, kuchnie tradycyjne to przede wszystkim naturalna i stonowana kolorystyka. Typowe dla klasycznych kuchni są odcienie brązu i beżu i bieli, ale również ciemniejsze kolory – bordo, zielenie, a nawet granaty. Ważne jest, żeby dopasować kolory tak, by tworzyły spójną i harmonijną kompozycję.

 

Naturalne materiały


Urządzając kuchnię w stylu tradycyjnym należy pamiętać, aby wykorzystywać tylko naturalne surowce, ponieważ materiały sztuczne, takie jak plastik czy silikon, są domeną wnętrz nowoczesnych. Postawmy więc na blaty przypominające polerowany marmur, ceramiczny zlew albo drewniane, masywne meble. W kuchniach tradycyjnych sprawdzą się również kamień, granit, metal, stal i szkło.

 

Antyczne wykończenia


Ważnym elementem w tradycyjnej kuchni są antyczne wykończenia, np. rzeźbione fronty, ozdobne cokoły i zaokrąglenia krańcowych szafek. Należy również zwrócić uwagę na uchwyty szafek, które powinny być eleganckie, rzeźbione i stylizowane na stare. W kuchniach tradycyjnych często spotyka się kredensy, komody, a także przeszklone szafki lub szafki z witrażami.

 

Stylizowane dodatki


Główną cechą w kuchniach tradycyjnych jest dbałość o harmonię, detale i stosowanie akcesoriów dekoracyjnych. Chodzi tu głównie o boazerię na ścianach i wyspie kuchennej, rzeźbione listwy i karnisze oraz elementy dekoracyjne stołu i krzeseł – tapicerowane obicia i rzeźbione nogi. Całości dopełnią odpowiednio dobrane dodatki i tekstylia, czyli układające się w fałdy zasłony, bogato zdobione żyrandole, klasyczne świeczniki, zegar ścienny, porcelanowe filiżanki, a także stylizowane pojemniki na przyprawy i żywność. Należy pamiętać, aby nie przesadzić z ilością dodatków, ponieważ można zaszkodzić kuchni i zepsuć jej cały wygląd.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Precyzyjne odmierzanie, czyli wybieramy miarki kuchenne


W każdej kuchni z pewnością znaleźć można wagę kuchenną. Jednak nie zawsze okazuje...

Czysta kuchnia krok po kroku


Gdzie jak gdzie, ale w kuchni powinny panować porządek i nieskazitelna czystość....

Z tłuszczem czy bez? Jaką frytkownicę wybrać?


Jeszcze kilkanaście lat temu w każdym domu mogliśmy spotkać frytkownice. Dzisiaj...