Aneks kuchenny - jak go urządzić? - Max Kuchnie
Aneks kuchenny - jak go urządzić? - Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024/25 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Jak urządzić aneks kuchenny?

Jak urządzić aneks kuchenny?

Aneks kuchenny to rozwiązanie cieszące się szczególną popularnością, gdyż pozwala na większą integrację domowników, a także powiększenie efektu przestronności w mieszkaniu. Sposobów na zaaranżowanie aneksu kuchennego jest wiele i warto przyjrzeć się podstawowym założeniom, dzięki którym jego urządzenie w efekcie uczyni kuchnię funkcjonalną i estetyczną.

Na zdjęciu: Studio Mebli A&K

Zalety aneksu kuchennego


Aneks kuchenny to rozwiązanie, które cieszy się niesłabnącą popularnością już od kilku lat. Zastosowanie takiego układu w mieszkaniu pozwala otworzyć wnętrza na siebie i tym samym uzyskać wyjątkowy efekt przestronności, który we współczesnych aranżacjach jest szczególnie pożądany. Aneksy kuchenne stanowią nieodłączną część większości nowoczesnych kawalerek, gdyż pozwalają na funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni i jej optyczne powiększenie. Aneks sprawdzi się nie tylko w przypadku małych metrażowo mieszkań, ale także gdy chcemy otworzyć kuchnię na salon, lub wykorzystać wnękę przy pokoju dziennym urządzając w niej małą kuchnię.

 

Urządzenie kuchni z aneksem


Urządzenie kuchni z aneksem wymaga starannego podejścia, gdyż na stosunkowo niewielkiej powierzchni musimy zadbać o zachowanie funkcjonalności i komfortu, uzyskanie powierzchni do przechowywania kuchennych rzeczy, a także pogodzić estetykę z wnętrzem, z którym łączy się aneks. Projektując aneks kuchenny przede wszystkim warto wziąć pod uwagę kolejność wykonywanych czynności w kuchni, czyli np. wykładanie zakupów, wyjmowanie produktów z lodówki, mycie w zlewozmywaku, obróbka termiczna itd. Wówczas wszelkie szafki i sprzęty będą rozmieszczone w odpowiedniej kolejności. Dobrze jest zachować kolejność: lodówka - zlewozmywak - płyta grzewcza, przy czym sprzęty powinny być oddzielone odcinkami blatu o szerokości przynajmniej 40 cm.

 

Aneks kuchenny a granica


Aneks kuchenny zazwyczaj oddzielony jest od pokoju dziennego lub jadalni blatem w formie barku. Stanowi on symboliczną granicę pomiędzy częścią kuchenną, a dzienną, dzięki czemu łatwiej jest zaznaczyć różne funkcje i role obu wnętrz mieszczących się na jednej przestrzeni. Barek warto wykorzystać jako stół. W tym celu wystarczy przysunąć do niego efektowne hokery lub stołki barowe. Od strony kuchni może służyć natomiast jako przedłużenie blatu roboczego. Pod blatem można zamontować zmywarkę, szuflady lub szafki z wysuwem typu cargo. Takie rozwiązania zwiększą powierzchnię użytkową kuchni i zapewnią wrażenia estetyczne. Nad blatem barku można natomiast zamontować klimatyczne oświetlenie.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Wyspy kuchenne w domu – o czym pamiętać?


Współczesne kuchnie coraz częściej wyposażane zostają w takie elementy...

Podłogi w kuchni – najważniejsze parametry


Pomieszczenie kuchenne jest miejscem, w którym non stop chlapiemy wodą, gdzie jest...

Jakie dodatki scandi do kuchni?


Kuchnia w stylu skandynawskim ma łączyć w sobie dwie cechy: wygodę i funkcjonalność....